Dlaczego warto wybierać komplety biżuterii srebrnej lub złotej?

Nie od dziś wiadomo, że właściwie dobrane dodatki, w tym biżuteria, mogą całkowicie odmienić strój, dodać mu klasy lub odświętnego charakteru. Często jednak bardzo trudno odpowiednio dobrać poszczególne elementy do siebie, a co dopiero do stroju. Dlatego warto wybrać gotowe komplety srebrne lub złote. Kupując biżuterię z jednego kompletu mamy pewność, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wybierając komplety biżuterii srebrnej (https://www.marko.pl/komplety-srebrne), czy złotej, warto mieć na uwadze styl ubierania, w którym czujemy się najlepiej. Jeżeli biżuterię nosimy tylko do bardzo odświętnych strojów warto wybrać stylową biżuterię, przeznaczoną na specjalne okazje. Natomiast do codziennych strojów doskonałym rozwiązaniem będą delikatne komplety biżuterii srebrnej lub złotej.

 

Warto też dobrać rodzaj kruszcu, z którego wykonano biżuterię, do naszego typu urody. Osoby o chłodnym typie urody, co do zasady, powinny wybierać komplety srebrne, a panie o ciepłym typie urody, złote. Od tej reguły można odejść wybierając biżuterię, w której kruszec połączony jest z kamieniami o kolorystyce pasującej do naszego typu urody.

 

Komplety biżuterii, z czego powinien się składać?

 

Podstawowe komplety biżuterii składają się najczęściej z kolczyków i naszyjnika lub zawieszki na łańcuszek. Bardziej rozbudowane komplety będą składały się jeszcze z bransoletki, pierścionka, a czasem nawet broszki. Część sklepów jubilerskich pozwala także na skompletowanie zestawu według własnego uznania.