Zegarki damskie a męskie

Często można spotkać się z podziałem zegarków na damskie i męskie. Różnice pomiędzy nimi wydają się oczywiste, niekiedy jednak trudno określić czy dany zegarek stworzony został z myślą o kobietach, czy o mężczyznach. Jakie dokładnie różnice można zaobserwować pomiędzy nimi?

Zegarki damskie jako biżuteria

Cechą charakterystyczną damskich zegarków jest przede wszystkim to, że są one znacznie delikatniejsze niż te męskie. Wynika to z tego, że prócz oczywistej funkcji zegarka w przypadku kobiet odgrywają one również rolę pewnego rodzaju biżuterii, stąd specyficzny design i cieńszy pasek. W przypadku zegarków damskich nie brak również ozdób, różnego rodzaju oryginalnych dodatków, często przeważa w nich również kolor złoty. To właśnie kolorystyka jest tu bardzo ważna, ze względu na to, że dzięki niej zegarek całkowicie spełnia rolę funkcjonalnego dodatku do odzieży.

Masywne zegarki męskie

Z kolei w przypadku zegarków męskich wielu producentów kładzie nacisk na funkcjonalność. Zegarki dla panów są masywniejsze i przeważają w nich ciemne barwy, takie jak czerń lub brąz. Zamiast złota można spotkać tu się raczej ze srebrem, choć nie brak również zegarków ze złotą tarczą. Ze względu na to, że masywniejszy design pozwala na dodanie kilku dodatkowych funkcji, w zegarkach męskich często można spotkać się z dodatkami do podstawowego pomiaru czasu, takimi jak na przykład stoper czy wskaźnik daty.