Nowoczesne obrazy i grafiki na ścianę

najlepszy obraz do sypialni

Czerń i biel to ponadczasowe barwy, które dopasują się do wnętrza w każdym stylu i kolorystyce. We współczesnej sztuce i aranżacji wnętrz te kontrastowe barwy są chętnie wykorzystywane, ze względu na swój nostalgiczny i ponadczasowy charakter. Obrazy czarno białe to dodatek, który nada pazura każdemu pomieszczeniu. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i przewodniego stylu aranżacji, pasować będą różne rodzaje grafik. Jakie więc będą najbardziej odpowiednie?

Obrazy czarno białe – pejzaże, widoki, natura

Jeżeli szukamy odpowiedniej grafiki do wnętrza urządzonego w delikatnych, pastelowych barwach i stylu prowansalskim, najlepiej sprawdzą się czarno białe pejzaże, czy obrazy przedstawiające naturę, zwierzęta. Takie motywy już same w sobie mają nostalgiczny charakter, a dzięki czarno-białej kolorystyce będą jeszcze bardziej sensualne i eteryczne. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, warto wykorzystać obrazy posiadające głębię, np. przedstawiające most, czy ścieżkę, dzięki czemu zostanie ono optycznie powiększone. Świetnym pomysłem jest również wykorzystanie własnych zdjęć wywołanych lub nadrukowanych na płótno w czarno białych kolorach.

Obrazy czarno białe – współczesne motywy

Aby przyozdobić wnętrze w nowoczesnym stylu, gdzie dominują ciekawe materiały i faktury, plastik i wysoki połysk, świetnie sprawdzi się czarno biała sztuka współczesna. Interesujące motywy, nietuzinkowe grafiki i artystyczne wizje to coś, co nada wnętrzu niesamowitego charakteru. Czarno białe obrazy galeriaplakatu.com mają również tę zaletę, że wspaniale podkreślają kolorowe elementy wykorzystane w aranżacji. Świetnie podbijają barwę ściany o intensywnym kolorze, a także nie gryzą się z innymi kolorowymi dodatkami. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się również motyw miasta, np. obrazy przedstawiające zabudowania Nowego Jorku nocą, czy Londyńską ulicę z charakterystyczną budką telefoniczną.