Wszystko co warto wiedzieć przed zakupem obrączek ślubnych

Wybór obrączek ślubnych to często trudna decyzja. Dostępne są setki wzorów, poza tym obrączkę można zamówić z różnego rodzaju złota. Wszystko to daje naprawdę imponującą liczbę możliwości. Poza samym wyborem konkretnego modelu, niebagatelne znaczenie mają również czynniki takie jak cena czy dostępność.

Gdzie tanio kupić obrączki ślubne

obrączki złoteW renomowanych salonach jubilerskich warto zrobić tylko rekonesans, oglądając atrapy obrączek i przymierzając je do własnych dłoni. Wybrane wzory warto natomiast szukać u tańszych jubilerów w sieci, albo zdecydować się na zlecenie wykonania obrączki z posiadanego złota, które zalega w domu w postaci nie noszonej od dawna biżuterii. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej ekonomiczne, aniżeli zakup pary obrączek w sieciowym sklepie jubilerskim, gdzie mogą one kosztować nawet o kilkaset złotych drożej.

Jaki kolor obrączek wybrać

Zwykle ludzie decydują się na obrączki złote. Obrączki ślubne powinny być wykonane ze złota wysokiej próby, bo właśnie takie są najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia i zarysowania. Jeżeli wybierze się obrączki ze złota o niskiej próbie, metal będzie bardziej miękki, a po jakimś czasie noszenia obrączki nie będą wyglądały już tak pięknie jak na początku. Będzie na nich sporo rys i wgnieceń.

Kiedy zamawiać obrączki

Obrączki ślubne powinno zamawiać się przynajmniej dwa, trzy miesiące przed ślubem. Jeżeli kupuje się je w sklepie, w którym ceny są naprawdę konkurencyjne, warto dać sobie jeszcze większy zapas czasu. Oczekiwanie na realizację zamówienia może być bowiem dłuższe ze względu na dużą liczbę klientów.