Kolczyki ślubne

Piękne dobrane kolczyki ślubne stanowią przysłowiową „wisienkę na torcie”. Podkreślają one nie tylko urodę Panny Młodej, ale też jej sukienkę, fryzurę. Jednak, jak i w przypadku każdej innej uroczystości, tak i kolczyki na ślub (https://www.marko.pl/bizuteria-slubna-kolczyki) powinny być wybrane wg kilku zasad.

Kolczyki ślubne dobrane do urody

 

W zależności od typu urody czy kształtu twarzy, będą pasować nam inne kolczyki ślubne. Dobrze dobrane zamaskują niedoskonałości lub podkreślą zalety. Dlatego więc warto dokładnie przemyśleć ten krok.

Kolczyki ślubne – twarz o kształcie owalnym

 

Panie o owalnym kształcie twarzy, mogą wybierać spośród tak naprawdę wszystkich rodzajów kolczyków. Szczególnie jednak powinny zwracać uwagę na kolczyki duże, które dodatkowo podkreślą ich rysy i kształt kości policzkowych. Świetnie sprawdzą się te modele o geometrycznych kształtach (np. romby, trójkąty, koła czy kwadraty).

 

Twarz trójkątna

 

Twarz trójkątna określana jest także twarzą w kształcie serca. Jej cechą charakterystyczną jest dość szerokie czoło, mały, wystający podbródek i dobrze uwydatnione kości policzkowe. Z racji tego, iż w tym typie urody, dolna część twarzy jest znacznie węższa od górnej, kolczyki powinny być tak dobrane, by zatuszować wizualnie ową dysproporcję. Tak więc kolczyki ślubne powinny być w kształcie łezki bądź trójkątne. Na rynku znajdziemy wiele kolczyków w takim kształcie, tak więc Panny Młode nie będą mieć problemu z dostępnością tego modelu.