Zegarki Orient – japońska myśl techniczna w stylistyce retro

W erze smartwatchy coraz częściej zaczynamy doceniać piękno ukryte w tradycyjnych mechanizmach. Tego typu zegarki nie posiadają tylu wbudowanych funkcji co cuda najnowszej techniki, ale są za to niezwykle eleganckie. Jedną z wiodących marek w tym zakresie jest japońska Orient.

Marka z tradycjami

Pierwszy zegarek Orient trafił na japoński rynek prawie siedemdziesiąt lat temu. Firma szybko rozszerzyła swoją działalność także na Zachodzie. Idąc z duchem czasu wydała na świat wiele przełomowych wręcz modeli. Mimo pędu na nowoczesność, Orient skupił się jednak głównie na dostarczaniu tradycyjnych zegarków mechanicznych.

Mechaniczne czasomierze – dla kogo?

Niektórym zegarek bez dodatkowych funkcji może wydać się mało praktyczny. Jednak zegarki męskie Orient sprawdzą się w przypadku tych, którzy cenią sobie prostotę i design w stylu eleganckiego retro. Jest to propozycja dla osób, które lubią łączyć uniwersalność z klasą. Filozofia wykonania doskonale wpasowuje się w stylistykę vintage oraz zainteresowania miłośników rzemieślniczego kunsztu. Japońskie produkty bowiem nie bez powodu słyną z wyrafinowanego stylu i wysokiej jakości wykonania. Zegarki Orient nie są wyjątkiem i warto zaznaczyć, że wszystkie części składowe, od mechanizmu po paski, są wykonywane przez firmę.

zegarki orient

Cena

Jeśli chodzi o stosunek kosztów do jakości, zegarki Orient wypadają bardzo dobrze w porównaniu do innych luksusowych marek, których ceny przyprawiają niekiedy o zawrót głowy. Tak naprawdę są dostępne dla niemal każdego. Najprostsze modele można dostać bowiem już od około 500 zł, co przy wysokiej jakości naprawdę nie jest dużym wydatkiem.