Wyjątkowe pamiątki chrztu

Każdy, kto został poproszony o to, aby być ojcem lub matką chrzestną chce sprawić swojemu przyszłemu chrześniakowi jakąś miłą pamiątkę z okazji tego wyjątkowego dnia i przyjęcia pierwszego sakramentu. Wybór w sklepach, które oferują pamiątki na chrzest jest dosyć duży. Można zatem kupić jakąś drobnostkę, którą podaruję się jako dodatek do sumy pieniędzy przekazywanej rodzicom ( to bardzo popularna praktyka), lub kupić coś większego.

Pamiątki na chrzest ze sklepu z dewocjonaliami

Pamiątki chrztu można zakupić w sklepie z dewocjonaliami. W każdym większym mieście taki sklep zlokalizowany jest to co reguły w okolicach jakiego kościoła. Można tam znaleźć zarówno jakieś drobnostki, które będą symboliczną pamiątką chrztu. Wybór jest naprawdę duży, a ceny zróżnicowane.

Biżuteria na pamiątkę chrztu

W sklepach z dewocjonaliami, ale też w zwykłych salonach jubilerskich można znaleźć również przepiękną biżuterię, która jest dedykowana dla dzieci jako prezent z okazji chrztu. Zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców sprawdzą się cieniutkie złote łańcuszki, z zawieszkami z wizerunkiem Matki Boskiej, Jezusa lub świętych, będących patronem imienia dziecka. Już nawet kilkuletnie dziecko będzie mogło nosić taką biżuterię, ciesząc się swoją osobistą pierwszą pamiątką. Można również zakupić pierwszą ilustrowana Biblię dla dzieci, którą będą mogli czytać rodzice, aby przybliżać dziecku wiarę, którą przyjęło podczas chrztu.