Suknie ślubne w nietypowym kolorze – kiedy warto?

Tradycyjnie suknie ślubne dostępne są w kolorze białym, niekiedy przechodzącym w kremowy. Biel ma symbolizować czystość, którą zwyczajowo przypisuje się pannie młodej. Zdarza się jednak, że niektóre kobiety odchodzą od tradycyjnej bieli, decydując się na bardziej oryginalne kolory swojej sukni ślubnej.

Pastelowe barwy

Te kobiety, dla których biel jest zbyt oklepana i mało oryginalna, najczęściej wybierają dość stonowane, pastelowe barwy. Znacznie rzadziej jest to czerwień, fiolet czy inne intensywne kolory – ewentualnie sięga się po dodatki w tych kolorach, które rozświetlą kreację. Stąd też bardzo popularnym kolorem ślubnych sukni jest róż, ale także delikatny błękit. Niektóre panie decydują się również na kolor morski lub pistacjowy. Takie barwy nie odbiegają od bieli w rażącym stopniu, jednak wciąż podkreślają oryginalność i sprawiają, że wybrana suknia ślubna (sprawdź w salonie) staje się dla gości wprost niezapomniana.

Kolorowe dodatki

Dla niektórych panien młodych wybór sukni ślubnej w innym kolorze niż biały jest zbyt rażący i krzykliwy. W takim wypadku często sięgają one po kolorowe dodatki, które są dużo bardziej subtelne. Szczególnie popularne są kolorowe szarfy, które w delikatny sposób rozświetlają całą suknię ślubną i nadają jej oryginalności. W niektórych kreacjach dostępne są również kolorowe koronki lub inne delikatne ozdobny. Jest to idealny wybór dla tych pań, które nie mają odwagi sięgnąć po suknię, której kolor będzie całkowicie inny, jednak mimo to zależy im na oryginalności.

suknie ślubne

Kiedy nie warto?

W niektórych przypadkach kolorowe suknie ślubne będą niewłaściwym wyborem. Dotyczy to głównie sytuacji kiedy rodzina pani lub pana młodego jest szczególnie konserwatywna i wyznaje pewne tradycje. Wtedy wybór kolorowej sukni może źle świadczyć o pannie młodej, a wręcz być na swój sposób nietaktowny. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, jak taka suknia będzie wyglądała. Wiele pań o wiele lepiej czuje się i wygląda w bieli, a to również jest niezwykle ważne podczas ceremonii ślubnej.