Jak odpowiednio stosować odsiwiacz?

Odsiwiacz to produkt przeznaczony dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy upływu czasu, czyli siwiejące włosy. Wiele z tych produktów jest uniwersalnych, mogą je stosować tak samo panie jak i panowie, ale bywają też te które są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn lub wyłącznie dla kobiet.

Jak działa odsiwiacz

Odsiwiacz to produkt który ma za zadanie hamować siwienie włosów. Jest ono spowodowane tym, iż z wiekiem włosy stają się coraz słabsze i tracą substancje odpowiedzialne za ich kolor. Dlatego też odsiwiacz bardzo często zawiera niezwykle silnie skoncentrowane składniki odżywcze, które wspomagają odbudowę włosów oraz opóźniają procesy ich starzenia. Zazwyczaj także jednym ze składników tego typu produktów jest henna, która w naturalny sposób przyciemnia włosy.

Stosowanie odsiwiacza

Niektóre odsiwiacze produkowane są w formie szamponu. Wystarczy myć nimi włosy tak samo, jak tradycyjnym szamponem, aby szybko zauważyć widoczne efekty. Niektóre produkty wymagają oddzielnego ich zastosowania co jakiś czas. Przed zastosowaniem należy dokładnie przeczytać instrukcję stosowania, jaka znajduje się na opakowaniu produktu i nie przekraczać maksymalnej ilości produktu lub częstotliwości jego zastosowania.