Wybór olejków i balsamów do brody

Poszukując stosownego prezentu dla wybranego mężczyzny, warto wybierać spośród produktów i akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych kosmetyków pielęgnacyjnych lub preparatów leczniczych, dostosowanych specjalnie do męskich potrzeb. Każdy mężczyzna, który posiada zarost, wie, że wzrost włosków odbywa się w kilku etapach. W pierwszym etapie są one krótkie i szorstkie, następie stają się na tyle długie, że prowadzą do podrażnień skóry, po czym w ostatniej fazie posiadacz brody może cieszyć się już miękkimi włoskami.

Olejki pielęgnacyjne

Brodę należy traktować stosownymi specyfikami, dobierając je odpowiednio do jej długości. W pielęgnacji krótszych zarostów idealnie sprawdzą się olejki. Do ich głównych zadań należy odżywienie zarostu oraz skóry. Kilka kropel specyfiku wystarczy, by przeniknął do struktury pojedynczych włosków i odpowiednio je nawilżył. Warto jednak pamiętać, że olejki mogą mieć intensywne zapachy, co również należałoby uwzględnić przy wyborze konkretnego preparatu.

Balsamy do brody

Balsam do brody to zaś niezawodny produkt dla mężczyzny, który nosi średnią lub znacznie dłuższą brodę. Konsystencja kosmetyku jest stała i ma strukturę zastygniętej pasty. Dzięki zawartości wosku pszczelego broda w łatwy sposób staje się podatna na dowolne układanie. W składzie balsamu do brody znaleźć można również mnóstwo innych składników pielęgnacyjnych, w tym lanolinę, która zadba o witalność zarostu.