Skuteczna obroża przeciw kleszczom

Obroże przeciw kleszczom cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie oznacza do wcale, że wybranie porządnej obroży jest prostym zadaniem. Producenci chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów, dlatego też co roku oferują coraz to doskonalsze produkty, którym warto się przyjrzeć.

Skuteczne ochrona przed kleszczami

Profesjonalna obroża przeciw kleszczom może pochwalić się zdecydowanie lepszą skutecznością niż popularne krople odstraszające kleszcze. Oryginalne obroże od renomowanych producentów zapewniają ochronę od 4 do nawet 8 miesięcy. Kleszcze mogą stanowić duże zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt, dlatego też warto postawić na porządną obrożę, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

obroża przeciw kleszczom

Jaka długość obroży?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby obroża przeciw kleszczom była odpowiedniej długości. Na szczęście większość obroży przeciw kleszczom dostępnych na rynku są przedłużone o klika centymetrów, dzięki czemu po jej zapięciu można odciąć wystającą cześć. W za dużej obroży niestety pies albo kot może mieć problemy podczas zabawy na dworze.

Masa zwierzęcia ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale poszczególne obroże przeciw kleszczom różnią się między sobą zawartością substancji czynnej, która odpowiedzialna jest za odstraszanie pasożytów. Przy mniejszych zwierzętach, stężenie tej substancji może być oczywiście mniejsze. Przed wybraniem obroży warto sprawdzić, do jakiej masy zwierzęcia jest ona przeznaczona.