Jak zrobić świece sojowe w domu?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielną produkcję świeczek sojowych w domowym zaciszu. Zanim jednak podejmie się tego rodzaju aktywność, dobrze byłoby dowiedzieć się, co dokładnie będzie potrzebne. Warto byłoby też mieć świadomość tego, jak krok po kroku dążyć do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Co jest potrzebne do zrobienia świecy sojowej?

Ważne jest nie tylko to, jak zrobić świece sojowe, ale również i to, aby wiedzieć co jest potrzebne do ich produkcji. Bez wątpienia należy zainwestować w:

  • wosk sojowy
  • knoty bawełniane bądź drewniane 
  • olejki eteryczne 

Wybierając produkty niezbędne do robienia świec sojowych należy brać pod uwagę swoje osobiste preferencje. Niektórym podobać się będą ziołowe olejki, innym kwiatowe, a jeszcze innym owocowe. Warto eksperymentować z różnymi aromatami, bo wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo stworzenia świecy sojowej o wyjątkowym zapachu. Najważniejsze jest to, aby wybierać olejki zapachowe najwyższej jakości.

poradnik jak zrobić świece sojowe

Jak krok po kroku powinna powstawać pachnąca świeca?

Do zestawu przeznaczonego do robienia świec sojowych zazwyczaj dołączona jest instrukcja dotycząca tego, jak zrobić świece sojowe od topwosk.pl. Dzięki temu nie trzeba przejmować się tym, w jaki sposób postępować. Na pewno niezbędne będzie podgrzanie wosku w kąpieli wodnej, w celu jego rozpuszczenia. Gdy nieco ostygnie, należy dodać do niego wybrany przez siebie olejek zapachowy. Następnie, w słoiczku trzeba umieścić knot i zalać go woskiem. Bardzo ważne jest pozostawienie świecy do zastygnięcia przez minimum 24 godziny. Na słoiczku, w którym znajduje się świeczka sojowa warto umieścić naklejkę z informacją dotyczącą tego, jaki zapach posiada. Jeżeli świeca ma służyć przez długi czas, należy palić ją jednorazowo nie dłużej niż 3-4 godziny. W przeciwnym bowiem razie może nie być tak wydajna jak by się chciało.