Zdalna nauka języka niemieckiego

Internet pełen jest reklam kursów językowych – zarówno tych stacjonarnych, jak i w 100% online. Jednak co do tej drugiej opcji nauki, wiele osób wciąż pozostaje sceptyczna. Jakie mity powodują niechęć do podjęcia wyzwania, jakim jest nauka języka niemieckiego online? Dlaczego kursanci wciąż wolą uczestniczyć w zajęciach odbywających się w tradycyjnych warunkach?

1. W DOMU CIĘŻKO SIĘ ZMOTYWOWAĆ


Najczęstszym argumentem przemawiającym za wyższością stacjonarnych kursów nad zdalną nauką języka niemieckiego (https://edoo.pl/niemiecki/) jest to, że samodzielnie trudniej się zmotywować do pracy i nauki. Wg dużej liczby kursantów rywalizacja towarzysząca realnemu uczestnictwu w grupie pomaga w osiąganiu lepszych rezultatów

2. NA ZAJĘCIACH STACJONARNYCH WIĘCEJ SIĘ ROZMAWIA


Osoby szukające dobrego kursu językowego online obawiaj się, iż w nauce zdalnej większy nacisk kładzie się na naukę czytania i pisania. Nie jest to prawdą, ponieważ większość zajęć zdalnych bazuje na połączeniach wideo (umożliwiają je platformy takie jak Messenger, Skype, WhatsApp i wiele innych), dzięki którym wszyscy kursanci oraz wykładowca są w ciągłym kontakcie. Umiejętności komunikacyjne wynikające ze słuchania oraz formułowania zdań również są na bieżąco weryfikowane (i w razie potrzeby korygowane) przez osobę prowadzącą zajęcia.

3. ZDALNE KURSY JĘZYKOWE TO STRATA PIENIĘDZY


Część osób, które uczą się języka niemieckiego wychodzi z założenia, iż wykupowanie kursu to strata pieniędzy, ponieważ w sieci dostępnych jest mnóstwo darmowych aplikacji pomagających w nauce słownictwa i gramatyki niemal każdego języka. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić; należy jednak wziąć pod uwagę, iż w tego typu aplikacjach można znaleźć dużo błędów i nieścisłości. Ponadto nic zastąpi kursantowi kontaktu z lektorem, który w prosty i przejrzysty sposób wytłumaczy mu nawet najbardziej skomplikowane językowe niuanse.