Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry?

Nawilżanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli o nim zapomnimy, skóra straci elastyczność, stanie się sucha, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Będzie skora do podrażnień i zaczerwieniona. Złe nawilżenie może też skutkować szybszym starzeniem się skóry. Jak zadbać o prawidłowe natłuszczenie ciała i w jakie produkty się zaopatrzyć?

Nawilżenie skóry od wewnątrz

Jeśli skóra ma być zdrowa i elastyczna, należy w pierwszej kolejności zadbać o jej prawidłowe nawilżenie od wewnątrz. Codziennie powinniśmy wypijać co najmniej półtora litra wody mineralnej, korzystne działanie będą miały także ziołowe herbaty i naturalne soki. Niezbędna w dążeniu to ładnej, jędrnej skóry jest także obfita w owoce i warzywa dieta, która dostarczy cennych witamin i minerałów.

Właściwa pielęgnacja – klucz do sukcesu

Nawilżenie od wewnątrz jest bardzo ważne, ale nie wystarczy, żeby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Codziennie nasza cera narażona jest na kontakt z uszkadzającymi warstwę lipidową kosmetykami, negatywnie na jej natłuszczenie wpływają nawet prysznice czy ostre słońce. Żeby skóra była zdrowa i miękka w dotyku, niezbędne są nawilżające kremy, takie jak naturalne masła do ciała.

Maslo do ciala – przepis na zdrową, jędrną skórę

Najlepsze natłuszczenie zapewni skórze dobre dobrane masło do ciała. To ma działanie intensywnie nawilżające i oprócz tego, że natłuszcza skórę, dostarcza jej także witamin i poprawia ukrwienie. Jeśli chcemy zapewnić skórze to, co najlepsze, najlepiej postawić na masła ręcznie wytwarzane – w pełni naturalne i bezpieczne nawet dla alergików.