Szampon do włosów przetłuszczających się – jaki wybrać?

Szmpon do włosów przetłuszczających się można zakupić w każdej drogeri. Zanim jednak sięgnie się po konkretny preparat, trzeba przeanalizować jego skład. Warto także dowiedzieć się, jakiego działania należy oczekiwać od szamponu dedykowanego przetłuszczającym się. To od niego w dużej mierze zależy wygląd włosów. 

Jakich substancji aktywnych nie powinno zabraknąć w dobrym szamponie?

Szampon do włosów przetłuszczających się powinien bazować na substancjach, które korzystnie wpłyną na skalp i pomogą zwalczyć nadmiar sebum. Godne polecenia są kosmetyki bogate w składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Naturalny szampon do włosów przetłuszczających się nie tylko pomoże zwalczyć problem, ale będzie również bezpieczny dla skóry. Jeśli chodzi o konkretne substancje, których warto szukać w dobrym szamponie, wymienić trzeba:

  • ekstrakt z wąkroty azjatyckiej
  • olej rycynowy
  • olej z pestek brokuła
  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej
  • wyciąg z kwiatów rumianku lekarskiego
  • wyciąg z korzenia łopianu

Szampon bazujący na naturalnych składnikach powinien być stosowany systematycznie, aby mógł przynieść satysfakcjonujące efekty. Wydaje się, że dobrze byłoby dobrać do niego odżywkę o działaniu wzmacniającym osłabione i cienkie kosmyki. Można także pomyśleć o używaniu wcierki regulującej pracę gruczołów łojowych.

naturalny szampon do włosów przetłuszczających się

Jak powinien działać szampon do włosów przetłuszczających się?

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się to taki, który charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Powinien on nie tylko regulować pracę gruczołów łojowych, ale również nawilżać skalp. Jeżeli skóra będzie nadmiernie przesuszona, szybko pojawią się na niej stany zapalne i dojdzie do podrażnień. Nadmiar sebum często powiązany jest ze świądem i pieczeniem naskórka. Dobrze byłoby więc, gdyby szampon wykazywał działanie kojące i łagodzące. Jeżeli nadmiernemu przetłuszczaniu towarzyszy wypadanie włosów, warto dobrać taki szampon, który będzie je wzmacniał. Dzięki temu, staną się one silniejsze i zdecydowanie mniej podatne na wypadanie. Efekty stosowania kosmetyku do włosów przetłuszczających się nie będą jednak widoczne od razu. Po pierwszym użyciu można będzie co prawda odczuć pewną ulgę, ale na długofalowe rezultaty trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Co do zasady, po około trzech tygodniach kondycja skóry głowy powinna ulec satysfakcjonującej poprawie. Walkę z nadmiernym przetłuszczaniem się skalpu można wspomóc także odpowiednią dietą, ograniczającą produkty wysokoprzetworzone. Dzięki temu, efekty pojawią się prawdopodobnie szybciej.