Jak czyścić siatkę ogrodzeniową?

Czyszczenie siatki ogrodzeniowej jest ważnym elementem utrzymania jej dobrego wyglądu. W końcu, jeśli jest brudna, nie będzie wyglądać tak dobrze, jak wtedy, gdy była zupełnie nowa. Oto kilka wspaniałych wskazówek, jak czyścić siatkę ogrodzeniową, które sprawią, że będzie ona wyglądać jak nowa w krótkim czasie!

Sprawdź swoją siatkę ogrodzeniową zanim ją wyczyścisz

Zanim wyczyścisz swoją siatkę ogrodzeniową, upewnij się, że nie jest ona uszkodzona. Jeśli siatka jest rozdarta, przedziurawiona lub w inny sposób uszkodzona, będziesz musiał ją naprawić. Jeśli ogrodzenie jest nadal w dobrym stanie, możesz bez problemu wyczyścić siatkę. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja siatka jest w dobrej formie, zaleca się skontaktowanie z instalatorem barier. Mogą oni pomóc w sprawdzeniu ogrodzenia i upewnieniu się, że nadal jest ono bezpieczne w użyciu. Jeśli musisz kupić nową siatkę ogrodzeniową zajrzyj pod adres https://ogrodniczy.com/siatki-ogrodzeniowe.

Usuń wszelkie zmatowiałe miejsca

Jeśli Twoja siatka ma jakiekolwiek obszary, w których siatka jest zmatowiona lub wepchnięta w szczeliny między słupkami, będzie to miało duży wpływ na to, jak czysta będzie. Dlatego jest to bardzo ważny element tego, jak czyścić siatkę. Jeśli są jakieś zmatowiałe miejsca, delikatnie potrząśnij siatką, aby usunąć brud. Gdy brud jest już na zewnątrz, możesz użyć sztywnej szczotki do wyszorowania wszelkich uporczywych plam. Następnie, będziesz chciał użyć lekko wilgotnej szmatki lub gąbki do wytarcia siatki. Upewnij się, że wycierasz wszystkie zmatowione miejsca. Nie chcesz, aby szmatka lub gąbka pozostawiła ślady na ogrodzeniu. Gdy siatka jest już ładna i wilgotna, możesz ją zostawić do wyschnięcia. 

siatka ogrodzeniowa

Użyj sztywnej szczotki, aby wyszorować wszelkie uporczywe plamy

Kiedy twoja siatka jest już czysta, wypolerowana i wolna od wszelkiego kurzu i brudu, możesz użyć sztywnej szczotki do wyszorowania wszelkich uporczywych plam. Sztywna szczotka jest świetna do usuwania plam, takich jak zmielona trawa, soki i miód. Tylko upewnij się, że nie szorujesz siatki zbyt mocno, bo możesz zacząć ją perforować!