Czy warto kupić złotą bransoletkę?

W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się złote bransoletki damskie. Bez wątpienia złota bransoletka jest klasyczna i ponadczasowa, więc każda kobieta powinna ją mieć w swojej kolekcji. W tym artykule wyjaśnimy, czym cechuje się złota bransoletka, a także wymienimy jej najważniejsze zalety.

Złota biżuteria i jej walory

Można śmiało powiedzieć, że złota biżuteria nadaje każdej kobiecej stylizacji oryginalnego charakteru. Jest to również dobra inwestycja, ponieważ z roku na rok wartość tego kruszcu rośnie. Jeśli w przyszłości złoty element ci się znudzi to bez żadnego problemu można go przetopić u złotnika. W ten sposób znacząco zmniejszysz koszty zakupu innych elementów.

Zalety złotej bransoletki

złota bransoletka damska z cyrkoniami

Warto pamiętać, bransoletka złota jest bardzo wytrzymała i odporna na negatywne czynniki środowiskowe. Doskonale znosi deszcz, mróz oraz wilgoć. Trzeba dodać, że złoto wykazuje sporą odporność na mechaniczne uszkodzenia. Właśnie dlatego bardzo ciężko jest wygiąć lub zarysować taką bransoletkę. Jest to szczególnie ważne w przypadku biżuterii noszonej na kostce lub nadgarstku. W tych miejscach jest ona poddawana mocnej eksploatacji. Najlepiej sprzedają się złote bransoletki minimalistyczne. Dobrze sprawdzą się cienkie oraz delikatne sploty z niewielkimi dekoracyjnymi elementami.

Regulowane zapięcie

Godna uwagi jest złota bransoletka z zawieszką złączonych serduszek lub z wiszącą koniczynką (zobacz tutaj). Bransoletka z dodatkowymi aplikacjami ozdobnymi także jest ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem. Bransoletki na sznurku, które posiadają tylko jeden złoty element też cieszą się dużą popularnością. Jest to chyba najbardziej uniwersalny wybór, jeśli preferujesz klasyczne stylizacje. Przed zakupem upewnij się, że bransoletka posiada regulowane zapięcie. Dzięki temu bez trudności dopasujesz rozmiar do swoich preferencji. Jeśli kupujesz bransoletkę na prezent to regulowane zapięcie jest podstawą, ponieważ inaczej możesz nie trafić z rozmiarem.