Warto mieć swoje pędzle do makijażu

Każda makijażystka ma swój ulubiony zestaw pędzli, z którymi pracuje przy wykonywaniu idealnego makijażu. Większość z nich kompletowana była przez lata na bazie doświadczeń, prób i błędów. Jak stworzyć własny warsztat pracy, by nie mieć poczucia źle wydanych pieniędzy i przy okazji nie zniechęcić się do kontynuowania przygody z makijażem?

Dużo i tanio nie znaczy dobrze

Dobre pędzle do makijażu od eCarla mają swoją cenę. W zamian dostajemy gwarancję nie tylko perfekcyjnego makijażu, ale również trwałości narzędzi niezbędnych do jego wykonania. Raczej mało prawdopodobnym jest, by w zestawie kilku pędzli do makijażu za kilkanaście złotych znalazły się perełki. Zdecydowanie lepiej będzie przeznaczyć te pieniądze na zakup jednego, ale dobrej jakości pędzla. Dodatkową zaletą kupowania ich pojedynczo jest uniknięcie modeli, które do niczego się nie przydadzą, a jedynie zajmą miejsce w kosmetyczce lub toaletce.

Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalni wizażyści stawiają na pędzle do makijażu wykonane ręcznie z naturalnego włosia. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy ich tańszych odpowiedników, którymi uzyskamy porównywalne efekty. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Na to, czy rączka jest wygodna. Od niej zależy komfort operowania pędzlem. Włosie w główce powinno być na tyle delikatne, by nie podrażniać wrażliwej skóry. Od własnych preferencji zależy wybór pomiędzy naturalnym, a sztucznym. Kompletując swój zestaw pędzli do makijażu warto wziąć pod uwagę, z jakich kosmetyków korzystamy. Każdy z nich będzie wymagał innego.