Środki do depilacji

Depilacja towarzyszy kobietom już od czasów starożytnych, kiedy ludzie uważali, że tylko idealnie gładkie kobiece ciało jest idealne. Później nastąpił okres umiłowania natury, kiedy to widok włosków na ciele nikogo nie brzydził ani nie szokował. W dzisiejszych czasach depilacja pań jest na porządku dziennym i niektóre kobiety nie wyobrażają sobie bez niej życia.

Spośród jakich metod na usuwanie włosków mogą korzystać panie?

Maszynka do golenia

Jest to chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób depilacji. Wadą maszynki jest fakt, że jedynie ścina ona włoski nie wyrywając ich, więc bardzo szybko zaczynają być one widoczne z powrotem. Wykonanie zabiegów takich jak brazylijska depilacja bikini z użyciem maszynki może być dość problematyczne.

zdjęcie jednego z typów depilacji - brazylijski

Wosk

Zabieg polega na nałożeniu na skórę płynnego wosku, który po krótkim czasie zastyga. Tak powstałą warstwę zrywa się pewnym ruchem razem z włoskami. Nie ma co ukrywać, że zabieg jest dość bolesny, jednak wyrwane włoski nie odrastają tak szybko. Przy użyciu wosku wykonuje się brazylijską depilację bikini czy depilację pach.

Wiele kobiet w obawie przed bólem decyduje się jednak na skorzystanie z maszynki. Często jednak odrastające włoski są wyczuwalne już na drugi dzień, zabieg więc trzeba często powtarzać.