Oliwka dla dzieci – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Oliwka dla dzieci to jeden z podstawowych elementów wyposażenia świeżo upieczonych rodziców. Kosmetyk też okazuje się nieocenione w codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry maluchów. Ochrania naskórek przed utratą wody, a także pomaga wyeliminować wiele dolegliwości. Produkt tez znajduje szerokie zastosowanie i jest niezwykle delikatny dla maluszków. 

Oliwka dla niemowląt- co warto o niej wiedzieć?

Oliwka dla niemowląt to dobrze znany preparat do pielęgnacji dla dzieci już od pierwszych dni życia. Wbrew pozorom korzystają z niej nie tylko rodzice małych dzieci, ale także osoby dorosłe. Jej głównym składnikiem jest olej. Może być to olej mineralny, czyli płynna parafina, jak i te naturalne (z jojoby, słonecznikowy, migdałowy). Oliwka jest często wzbogacona o inne cenne dla skóry maluszka substancje, takie jak aloes, rumianek czy wyciąg z nagietka lekarskiego. Najważniejszym celem tego produktu jest natłuszczenie skóry, jej nawilżenie i kojenie wszelkich występujących zaczerwienień.

oliwka dla dzieci

Jakie zastosowanie ma oliwka dla dzieci?

Oliwka dla dzieci (tutaj) to środek o wielu cennych właściwościach. Znajduje on wiele zastosowań w codziennej pielęgnacji skóry niemowląt, jak i osób wrażliwych i skłonnych do alergii. Preparat ten przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Okazuje się pomocny w:

  • pielęgnacji twarzy- oliwka dobrze natłuszcza i zapewnia skórze głębokie nawilżenie. Na skórze małego dziecko pojawiają się często liczne zaczerwienienia, wtedy to warto zastosować właśnie ten produkt. Ponadto rodzice często korzystają z tego środka, w celu zapewnienia maluszkowi ochrony przed zimnem i wiatrem,
  • dodatek do kąpieli- można też dodać niewielką ilość oliwki do kąpieli. Do takiego zabiegu przyda się jednak mata antypoślizgowa, aby zapewnić niemowlęciu bezpieczeństwo. Oliwka dodana do wody zapewni skórze odpowiednią regenerację i natłuszczenie,
  • pielęgnacja głowy i włosów- oliwka dla noworodka przyda się także do pielęgnacji głowy i włosów. Pomaga w walce z ciemieniuchą, zmiękcza łuski, przez co łatwiej można się ich pozbyć,
  • masaż- z użyciem oliwki można też przeprowadzić relaksujący dla niemowlaka masaż. Dotyk rodzica uspokoi malucha i ułatwi zasypianie. Ponadto masaż poprawia krążenie i pobudza układ trawienny.

Po oliwkę warto też sięgnąć w celu pozbycia się zabrudzeń. Kosmetyk ten świetnie czyści małe zabrudzenia pojawiające się na skórze maluszka, na przykład po jedzeniu. Wystarczy tylko zaaplikować kilka kropelek preparatu na wacik higieniczny.

Oliwka to uniwersalny produkt, który znajduje wszechstronne zastosowanie. Wykazuje wiele cennych właściwości i okazuje się nieceniona podczas codziennej opieki nad malcem.