Jakie są zalety stosowania bawełnianych knotów do świec?

Knoty do świec są produktem poszukiwanym przez rękodzielników, wyrabiających świece. Największą popularnością cieszą się knoty bawełniane. Użytkownicy doceniają łatwość ich użycia oraz wysoką funkcjonalność. Jakie są najważniejsze zalety knotów bawełnianych do świec? Czym kierować się wybierając knoty?

Zalety knotów bawełnianych

Knoty bawełniane to półprodukt do tworzenia świec, zapewniający długotrwałe i równomierne wypalanie się wosku świecy. Knot wygląda estetycznie, co ma ogromne znaczenie w przypadku świec artystycznych, a przy tym jest bardzo łatwy w stosowaniu. Do najważniejszych zalet takich knotów należą:

  • uniwersalność – knoty bawełniane stosować można wytwarzając świece sojowe, parafinowe, żelowe, z wosku pszczelego, ale także wkłady do zniczy lub lampy;
  • łatwość zatapiania w wosku świecy dzięki przymocowanej do knota blaszce oraz impregnacji knota;
  • duży wybór rozmiarów (długości i grubości knotów);
  • niska cena oraz możliwość zakupu knotów w opakowaniach hurtowych, pakowanych po 100 sztuk.
knoty bawełniane do świec sojowych

Jak wybrać odpowiednie bawełniane knoty do świec

Knoty bawełniane do świec sojowych występują tutaj w różnych długościach oraz grubościach. Warto uwzględnić te parametry, wybierając knoty odpowiednie do swoich prac. W świecach niższych sprawdzą się knoty o długości 6-8 cm, jednak w sprzedaży dostępne są również knoty dłuższe, do świec o długości 10-16 cm.

Knoty różnią się także grubością, co wynika z ilości nitek, z których zostały skręcone. Knoty bawełniane z 21 nitek nadają się idealnie do świec o średnicy nieprzekraczającej 55 mm, podczas gdy te posiadające 27 nitek sprawdzą się przy produkcji świec o średnicach sięgających 70 mm.

Decydując się na zakup knotów do świec, można wybrać produkty pakowane po 10 lub 100 sztuk, w zależności od wielkości zapotrzebowania. Niezależnie od długości i grubości, knoty bawełniane są dobrym wyborem dla wszystkich, którym zależy na wysokiej jakości i estetyce tworzonych świec.