Jak zdjąć hybrydę i nie uszkodzić przy tym paznokci?

Panie, które są fankami manicure hybrydowego, często zastanawiają się jak w prosty sposób, domowymi środkami poradzić sobie z jego usunięciem. Jak się okazuje jest to banalnie proste, trzeba jednak wyposażyć się w kilak niezbędnych produktów, które przyczynią się, że płytka podczas tego zabiegu nie zostanie uszkodzona.

Jak zdjąć hybrydę bezpiecznie?

Każdy, nawet najbardziej perfekcyjny manicure po jakimś czasie wymaga usunięcia go. U niektórych pań dzieje się tak po dwóch tygodniach, u innych nawet po 4 tygodniach. Bez problemu można to zrobić samodzielne, we własnym. Wystarczy przygotować kilka produktów, które zdecydowanie przyczynią się do tego, iż cały proces pójdzie szybciej i sprawniej. Dzięki temu szybko usunie się stary manicure i można rozpocząć zrobienie nowego.

Odpowiedni asortyment, który prawie zawsze jest w domu

Wiele pań obawia się, iż do usunięcia manicure hybrydowego potrzebne są produkty tylko tej samej marki. Niekoniecznie. Wystarczy dobry jakościowo aceton, waciki bądź gaziki, zwykła, kuchenna folia aluminiowa, gruboziarnisty pilnik lub blok polerski oraz opcjonalnie przyda się również oliwka lub krem odżywczy. Jak zdjąć hybrydę dzięki tym przedmiotom? – przeczytasz na blogu. Jest to banalnie proste. Wystarczy za pomocą bloku polerskiego lub pilnika spiłować pierwszą warstwę, po czym każdy paznokieć powinien być dokładnie zamoczony w waciku z acetonem i owinięty folią. W taki sposób należy przetrzymać paznokcie około 15 – 25 minut, by lakier oraz wszystkie warstwy, które powiązane są z manicure hybrydowym samodzielnie odeszły od paznokcia. Zazwyczaj to się dzieje samoczynnie po wskazanym wyżej czasie. Jeżeli jednak coś jeszcze na płytce zostało – należy podważyć to delikatnie patyczkiem – wówczas samo bezpiecznie od paznokcia odejdzie. Na koniec warto posmarować paznokcie oliwką dla dzieci lub kremem nawilżającym.