Ultradźwięki – pomoc podczas niechcianego spotkania z obcym psem

Bezpańskie psy błąkające się po ulicach, podchodzące do nas, gdy jesteśmy na spacerze, czy wchodzące na naszą posesję, mogą przysporzyć wielu problemów. Nawet jeśli dany pies nie jest agresywny, nie oznacza to, że nie czujemy niepokoju, gdy zbliża się w naszą stronę. Jak możemy sobie z tym poradzić?

Odstraszacz psów – skuteczne rozwiązanie

Nasze wszelkie obawy związane z nieznanymi psami możemy wyeliminować poprzez zaopatrzenie się w ultradźwiękowy odstraszacz psów. Urządzenie to jest poręczne, zawsze możemy mieć je ze sobą, chociażby w torebce, czy kieszeni. Odstraszacz psów emituje ultradźwięki, które są niesamowicie nieprzyjemne dla uszu zwierzęcia, w związku z czym skieruje się ono w inną stronę. Jest to skuteczny sposób na wyprowadzenie psa z naszego podwórka, zachowując przy tym odpowiednią odległość i nie narażając się na jakikolwiek kontakt ze zwierzęciem. 

Jak używać odstraszacza psów, czy jest on bezpieczny?

To urządzenie uruchamiamy za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Wtedy emitowane są ultradźwięki, które nie drażnią słuchu człowieka, a także nie będą niebezpieczne dla zdrowia zwierzęcia. Zmuszają psa do zwiększenia odległości od źrodła dźwięku, nie wyrządzając mu przy tym żadnej krzywdy. Jest to bardzo prosty oraz nieinwazyjny sposób na uniknięcie zetknięcia się z nieznanym psem.