Teoria dbania o brodę

Broda dla wielu z nas jest wyznacznikiem męskości, czy słusznie? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, ponieważ nie to jest tematem naszego dzisiejszego wpisu, który traktować będzie o dbaniu o brodę, ale też o jej zapuszczaniu, ponieważ niewielu wie jak to robić poprawnie.

Zapuszczana broda powinna być gęsta i wytrzymała, jeśli taka nie jest, powinniśmy zacząć od jej wzmocnienia. Można powiedzieć nawet, że pielęgnacja brody zaczyna się wcześniej niż samo jej zapuszczanie. Do przygotowania gruntu nadadzą się olejki zawierające dużą ilość substancji odżywczych. W tym okresie warto ją dość często golić, co przyśpieszy proces wzrostu. Kiedy już zaczniemy ją zapuszczać, warto zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji brody, które zapobiegną jej przerzedzaniu, co niestety też się zdarza. Ważne jest również to, aby regularnie ją myć, przy pomocy specjalnych szamponów, które dostosowane są właśnie do niej. Korzystanie z tych uniwersalnych, nie zawsze przyniesie oczekiwane skutku. Pamiętajmy też, aby ją szczotkować!

Podsumowując, dbanie o brodę, powinno zacząć się jeszcze przed tym, jak zaczniemy ją zapuszczać, aby mogła ona rozwijać się na żyznym podłożu. Nie warto też pielęgnacji zaprzestawać, ponieważ owoce wielomiesięcznej pracy przepadną.