Tamburyn dla dziecka

Każdy rodzic pragnie dobrego rozwoju dziecka. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest zainteresowanie pociechy muzyką. Jak wykazały badania osoby, które grają na instrumencie muzycznym mogą cieszyć się m.in. lepszą pamięcią i koncentrację, doskonałą organizację czasu, zdyscyplinowaniem, cierpliwością i wytrwałością! Oznacza to, że osoba grająca na instrumencie ma wszystkie cechy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w życiu.

Odpowiedni instrument

Bezpośrednio powinno to skłonić wszystkich rodziców do zastanowienia się nad wyborem odpowiedniego instrumentu dla dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci najlepiej wybrać proste instrumenty, które mogą posłużyć jako doskonały wstęp do świata muzyki. Ciekawym przykładem takiego instrumentu muzycznego może być tamburyn.

Ten wyjątkowy instrument znany również jako bębenek baskijski ze względu na swoją prostotę jest nie tylko bardzo łatwy w obsłudze, ale również bardzo tani! Oznacza to, że w początkowym okresie nie ma konieczności kupna drogiego instrumentu muzycznego dla dziecka, czy też zapisywania go na lekcje gry na instrumencie.

Czym jest?

Tamburyn to bardzo prosty instrument, który składa się z obręczy, membrany oraz ruchomych blaszek. Obręcz tradycyjnie wykonywana była z drewna, ale współcześnie odnaleźć można również modele metalowe. To właśnie w obręczy znajdują się specjalne otwory, w których umieszczone są ruchome blaszki. Z kolei membrana najczęściej wykonana jest ze skóry i nakładana ona jest na jedną ze stron obręczy. Dźwięk pojawia się w wyniku pocierania lub uderzenia membrany, a także w wyniku wstrząsania całym tamburynem.

Tamburyna dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/tamburyna-390.html