Szerokość ostrza w brzytwach do golenia

W przypadku brzytw do golenia szerokość ostrza wyrażana jest w ósmych cala. Szerokość liczona jest od samego grzbietu do krawędzi ostrza. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się brzytwa do golenia, która ma ostrza 5/8 albo 6/8. Bardzo wielu mężczyzn preferuje również nieco szersze ostrza 7/8 albo 8/8. Na półkach sklepowych można znaleźć także ostrza o szerokości 9/8, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większe grono zwolenników.

Jakie są zalety i wady szerokiego ostrza

Największą zaletą szerokiego ostrza jest oczywiście to, że daje ono nam możliwość zebrania zdecydowanie większej ilości piany, dzięki czemu nie musimy jej tak często spłukiwać albo wycierać jak w przypadku węższych ostrzy. Pamiętać należy jednak o tym, że szersze ostrza nie są już tak bardzo poręczne, dlatego też golenie w trudno dostępnych miejscach może być znacząco utrudnione. Zawodowi fryzjerzy, którzy mogą pochwalić się doskonałymi umiejętnościami korzystają w swoich salonach fryzjerskich z ostrzy 2/8 lub 3/8.

Brzytwa do golenia dla twardego i gęstego zarostu

Pamiętać należy również i o tym, że większa szerokość ostrza przekłada się oczywiście na jego większy ciężar. Ma to niesłychanie ważne znaczenie przede wszystkim podczas golenia pokręconego i bardzo twardego zarostu. Przy takim zaroście warto mieć brzytwę do golenia z szerszym ostrzem. Osoby, które posiadają twardy i gęsty zarost, powinni w pierwszej kolejności rozglądać się za ostrzami co najmniej 6/8.