Sposób wykonywania manicure’u japońskiego

Manicure japoński to po prostu wmasowywanie w płytkę paznokciową preparatów o pozytywnych właściwościach. Wydaje się proste, ale jednak wcale takie nie jest. Z tego powodu na przykład wrocławski japoński manicure zawsze wykonywany jest przez wykwalifikowane specjalistki. Nikt nie zdoła go przeprowadzić w domowych warunkach.

Aby substancje znajdujące się w specjalnych odżywkach mogły skutecznie zadziałać na płytkę, najpierw tę płytkę należy dokładnie zmatowić. Robi się to przy pomocy delikatnego pilniczka, który odsłania wyraźnie kanaliki kończące się pod paznokciami. Odżywka może wtedy bezpośrednio do nich przeniknąć .

efekty manicure japońskiego po wizycie w gabinecie

Pasty wmasowywane w paznokcie mogą zawierać różnego rodzaju substancje. Najczęściej wypełnione są sporą ilością witaminy A i E, minerałami, keratyną czy nawet krzemionką pochodzącą z Morza Martwego.

Aby substancje nałożone na paznokcie w trakcie wykonywania manicure’u japońskiego po prostu się z nich nie starły, trzeba to wszystko jakoś zabezpieczyć. Jest to tak naprawdę najważniejszy etap całego zabiegu. Odżywkę kosmetyczka musi idealnie zmatowić, stosując specjalny zielony puder. Bardzo ważna jest technika zastosowana przy tej czynności, gdyż ona odpowiada za trwałość manicure’u.