Ślubny niezbędnik młodej pary

Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcia, które wymagają miesięcy przygotowań i skrupulatnego planowania. Trzeba przygotować naprawdę wiele rzeczy. Wśród nich znajduje się wiele materiałów drukowanych. O czym nie powinno się zapomnieć przed tym wielkim dniem? Oto zestawienie najważniejszych materiałów do przygotowania.

Zaproszenia ślubne

To chyba najważniejszy materiał, który trzeba wydrukować przynajmniej na kilka miesięcy przed datą ślubu. Zaproszenia mogą mieć naprawdę fantazyjny wygląd i można je dostosować do upodobań narzeczonych. Obecnie bardzo modne są etniczne wzory i materiałowe dodatki.

Karteczki na stół

Przed weselem należy koniecznie wydrukować karteczki z imionami i nazwiskami gości. Umieszcza się je na stołach weselnych, wskazując każdemu miejsce siedzące. Bez nich powstałby jeden wielki chaos. Dlatego bezwzględnie należy o nich pamiętać.

Księga gości

Na weselu nie może zabraknąć księgi gości ślubnych. Można ją wydrukować według własnego wzoru lub kupić gotową wersję. Księga gości ślubnych to doskonała pamiątka, w której każdy może zostawić po sobie trwały ślad.

zdjęcie księgi gości ślubnych

na zdjęciu powyżej – księga gości z rozsadnepannymłode.pl

Podziękowania dla rodziców

Najczęściej drukowane są na eleganckim, czerpanym papierze. To elegancka forma przekazania wyrazu wdzięczności dla rodziców za trud włożony w całokształt ich pracy.