Różne rodzaje biżuterii – rzemyki na szyję

Rzemyk na szyję to dosłownie hit ostatniego roku. Jest uniwersalny i pasuje prawie do każdego stroju, nadając mu o wiele lepszej prezencji. W sprzedaży najczęściej figurują rzemyki czarne ze względu właśnie na neutralność tego koloru, a co za tym idzie dopasowanie do każdego koloru bluzki, czy sukienki. Każdy rzemyk charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest cienki i długi. Nie należą do drogich wydatków, bo łatwo jest zakupić tego typu produkt w każdej przydrożnej pasmanterii.

Co jednak sprawia, że jest taki pożądany? Otóż kiedy zakłada się go na szyję, to wyraźnie okala ją całą, ozdabiając w ten sposób. Bardzo popularne jest wtedy dodanie do niego oddzielnej zawieszki według własnego upodobania, jak na przykład czarny kotek, czy złoty trójkącik. Taki mały element potrafi naprawdę wiele zmienić, poprzez przykuwanie wzroku. Wiele rzemyków wiąże się jeszcze kilka razy wokół szyi i kończą się wielką kokardka lub niby zwykłym wiązanie, co opadając na najlepiej pusty dekolt dodaje interesującego wyglądu.

Tego typu biżuteria, choć nie specjalnie wymyślna jest naprawdę doskonałym pomysłem do ozdobienia swojego zwykłego ubrania, kiedy wychodzimy przykładowo do parku, czy na mniej zobowiązujące spotkanie towarzyskie. Jest ona delikatna, choć wyraźna. Nie nadaje poważnego wyrazu, jak naszyjniki z diamencikami, a więc bardziej podchodzi po powrót do natury, który w ostatnich latach jest tak bardzo ceniony.