Rodzaje włosów a idealny szampon

Mycie głowy odpowiednim szamponem do włosów to podstawowy element ich pielęgnacji. Dzięki temu włosy stają się zadbane, lśniące, zdrowe oraz pełne witalności. Jaki zatem wybrać szampon, aby nie zniszczyć oraz niepotrzebnie nie wysuszać swych włosów?

Idealny szampon do włosów kręconych

Co prawda długie, pofalowane włosy prezentują się bardzo elegancko, ale wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Niezwykle ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków, a w szczególności szamponów i odżywek.

Podział włosów bardzo często klasyfikuje się ze względu na ich skręt. Ogólnie fryzjerzy wyróżniają włosy proste, falowane, kręcone, a więc urocze loczki oraz bardzo mocno kręcone, a więc spiralki i afro.

Zazwyczaj bywa tak, że włosy mocno kręcone bywają suche, bowiem z powodu skrętu nie dociera do nich odpowiednia ilość wytwarzanego przez skórę głowy łoju. W związku z tym posiadaczki tego typu włosów powinny sięgać po szampony mocno nawilżające. Jeśli włosy nie będą odpowiednio nawilżone, to wówczas puszą się, elektryzują oraz są trudne do rozczesania. Aby tego uniknąć niezwykle ważne jest to, aby włosom mocno kręconym dostarczać film ochronny, który to dostatecznie zabezpieczy pasma przez niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz skutecznie je wygładzi.
Aby w pełni skutecznie je nawilżyć warto sięgnąć po szampon o działaniu nawilżającym zawierający w swoim składzie: glicerynę, kwas hialuronowy, aloes, miód oraz glikol propylenowy.

Szampon do włosów cienkich i farbowanych

Posiadaczki cienkich oraz delikatnych włosów bardzo często mają problem z doborem idealnego szamponu. Nieodpowiedni specyfik może bowiem mocno przesuszać włosy, a fryzura staje się wówczas matowa oraz mało sprężysta.

Dla suchych, cienkich oraz często farbowanych włosów polecane są przede wszystkim takie szampony do włosów, które działają łagodnie na łuskę włosa oraz dostatecznie chronią kolor przed wypłukiwaniem.

W przypadku posiadania cienkich włosów warto też sięgać po szampon nadający włosom objętości. Zadaniem tego typu preparatów jest przede wszystkim właściwe oczyszczenie włosów. Dzięki temu zyskują one dodatkową sprężystość, a fryzura jest pełniejsza oraz o wiele bardziej atrakcyjna.

Więcej kosmetyków na stronie e-sklepu Trena