Przekłuwanie uszu – zabieg, który robi się z różnych pobudek

Przekłuwanie uszu to moda, która dotyczy teraz także zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wiąże się to z faktem, iż obie płcie podążają za kanonami, które wyznacza im współczesny świat. A w nim trzeba się jakoś wyróżnić, żeby nie zginąć pośród tłumu.

Dlaczego dorośli ludzie decydują się na ten krok?

Po pierwsze, gdyż czują, że w ten sposób mogą lepiej wyrazić swoją osobowość i to, kim są. Po drugie, bo kolczyk w uchu pasuje im wizerunkowo do zawodu, który na co dzień wykonują. Po trzecie przekłuwanie uszu jest zgodne ze stylem życia, który preferują. Po czwarte dla niektórych przekłucie uszu w dorosłym wieku to po prostu rodzaj buntu przeciwko sztywno narzuconym zasadom korporacyjnym dotyczącym ubioru i zachowania w miejscu pracy.

Przekłuwanie uszu w Warszawie – u kogo najczęściej wykonuje się ten zabieg?

Po pierwsze u muzyków, którzy trudnią się graniem heavy metalu. Po drugie na kolczyki w uchu, czy nosie decydują się motocykliści i osoby lubiące niezobowiązujący styl bycia. Poza tym przekłuwanie uszu to czynność, która podoba się nastolatkom, które w ten sposób chcą zaimponować swoim rówieśnikom. Najczęściej jednak ze wszystkich przypadków ze względu na profesjonalizm i bezpieczeństwo oraz higienę – wykonuje się go w specjalnych salonach typu Easy Waxing, o profilu stricte powiązanym z zabiegami estetycznymi.

Czy przekłuwanie uszu bardzo boli?

To zależy. Po pierwsze od tego, kto to robi. A po drugie od tego, jaki kto ma indywidualny próg bólu. Niemniej jest to zabieg jak najbardziej do wytrzymania. Nawet rany po nim nie są zbyt głębokie ani trudno gojące. Poza tym, gdy zadba się o właściwą higienę po zabiegu. Proces dochodzenia do pełni zdrowia, znacznie się skraca.