Producent Pyrex – nie tylko szkło

Marka Pyrex słynie z wytwarzania szklanych naczyń i pojemników na żywność. Tymczasem firma stawia nie tylko na wysoką jakość, ale także na rozwój i nowoczesność. Wychodzi naprzeciwko potrzebom klientów. Warto orientować się, co jeszcze Pyrex sklep posiada w swoim asortymencie.

Garnki ceramiczne

Można w nich gotować w piekarniku, po czym od razu podawać na stół. Nadają się do przygotowywania dań wolno gotowanych, np. wołowiny. Ceramika, podobnie jak szkło żaroodporne jest bezpieczna dla zdrowia i świetnie znosi wysokie temperatury.

Brytfanny ceramiczne

Służą przede wszystkim do pieczenia mięs, drobiu i warzyw. Ich powłoka zapobiega przywieraniu. Łatwo utrzymać je w czystości. Mogą być także wykorzystywane do podgrzewania potraw w mikrofali.

Wypieki na słodko i nie tylko

Producent Pyrex zadbał też o wielbicieli tortów, ciast, ciasteczek, muffinek, a także pizzy. Udostępnił całą gamę blach do pieczenia, form i tortownic. Wykonane są one z metalu lub ze stali węglowej. Odznaczają się trwałością i gwarantują efektywne wypiekanie. W prostokątnych formach z powodzeniem można upiec domowy chleb z dowolnej mąki, np. orkiszowej.

Garnki, rondle i patelnie

Pyrex

Naczynia Pyrex dzielą się na indukcyjne i nieindukcyjne. Są wykonane z wysokiej jakości aluminium lub stali nierdzewnej. Zapewniają równomierny rozkład wysokiej temperatury. Ich powierzchnie są odporne na przypalanie. Niektóre zestawy wyposażone są w specjalne sitka do gotowania na parze. Ten sposób obróbki termicznej jest najzdrowszy. Chroni pożywienie przed utratą właściwości odżywczych.