Pościel patriotyczna – trafny pomysł czy bezczeszczenie ważnych symboli?

Decydując się na zakup pościeli, można spotkać się z szerokim wyborem poszczególnych wzorów. W każdym sklepie można nabyć zarówno pościel gładką, jak i urozmaiconą kwiecistymi wzorami lub ciekawymi fotografiami zwierząt. Swoistą nowością na rynku jest pościel patriotyczna, charakteryzująca się biało-czerwonymi kolorami lub ważnymi dla Polaków symbolami. Spotyka się ona jednak z dużą kontrowersją.

Moda na patriotyzm

Niezaprzeczalnie od paru lat panuje swoista moda na patriotyzm. Nawet na bazarach można spotkać się z odzieżą patriotyczną, taką jak bluzy, koszulki czy nawet spodnie. Wiele osób robi sobie tatuaże z symbolami Polski Walczącej lub innymi, rozpoznawanymi przez Polaków wzorami. Dla jednych jest to sposób na wyrażenie swojego przywiązania do ojczyzny, podczas gdy inni uważają taki sposób bycia za nadużywanie ważnych dla kraju symboli. Wszystko zależy jednak od tego czy osoba obnosząca się z takimi symbolami rzeczywiście traktuje je jako sposób na wyrażenie swojego patriotyzmu, czy raczej chce nimi zyskać podziw otoczenia.

Pościel patriotyczna – o krok za wiele?

W sklepach internetowych od niedawna można zaopatrzyć się w pościel patriotyczną. Od prostych wzorów z flagą Polski lub godłem można bezpośrednio przejść do grafik nawiązujących do II wojny światowej lub Żołnierzy Wyklętych. Podczas gdy dla wielu osób wydaje się to wręcz komiczne, pościel tego typu jest po prostu ładna. Posiadanie jej nie oznacza, że dana osoba ma zamiar zbezczeszczenia symboli narodowych, natomiast może rzeczywiście być sposobem na wyrażenie własnego przywiązania do ojczyzny.