Palmy domowe żywe, czy sztuczne – czym kierować się przy wyborze?

Rośliny w domu mają wpływ nie tylko na wygląd otoczenia, ale również na samopoczucie ludzi w nim funkcjonujących. Kwiaty doniczkowe lub cięte, a także coraz popularniejsze zielone ogrody wertykalne to istotne elementy dekoracyjne wprowadzające naturę do naszych domów. Na szczególną uwagę zasługują tu palmy domowe, które swoim wyglądem wprowadzają egzotykę w domowy klimat.

palma w domu

Jakich warunków potrzebują żywe palmy domowe?

Każda żywa roślina w domu wymaga odpowiednich warunków do wzrostu. Na przykład palma doniczkowa taka jak Areka Katechu, czy Daktylowiec Kanaryjski wymagają stworzenia odpowiednich warunków mikroklimatycznych, w tym dobrego nasłonecznienia, odpowiednio wysokiej temperatury oraz wilgotności powietrza.

Żywa palma doniczkowa może spełnić nie tylko wysokie oczekiwania dekoratorskie, ale również jest doskonałym źródłem poprawy jakości powietrza w domu. Tu warto postawić na palmę kokosową, którą łatwo jest hodować w większości warunków w naszych domach. Pamiętać jednak trzeba, że roślina ta osiąga nawet dwa metry wysokości i jest dość rozłożysta. Wybrać trzeba zatem do jej hodowli odpowiednie miejsce, w którym będzie się dobrze rozwijać.

Sztuczna palma doniczkowa – czy to dobry pomysł na dekorację wnętrza?

Z różnych względów może zdarzyć się, że żywe rośliny muszą być zastąpione sztucznymi. Jeśli wnętrze nie zapewnia odpowiednich warunków, wówczas można je udekorować sztuczną palmą doniczkową. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności prowadzenia specjalistycznych zabiegów uprawnych. Kolejnym atutem jest możliwość wstawienia palmy domowej do każdego pomieszczenia, gdzie będzie się wyjątkowo prezentować.