Ozdoby do włosów dla każdego

Wiele z nas posiada negatywne skojarzenia, kiedy myślimy o ozdobach do włosów. Wyobrażamy sobie kolorowe gumki do włosów, infantylne spinki i dziecięce opaski podtrzymujące grzywkę. Kojarzymy je z czasem, kiedy to mama odpowiadała za to, jak wyglądamy. Jednakże ozdoby do włosów to element wzbogacający styl, który doskonale nadaje się dla nowoczesnej kobiety.

Gumki do włosów i wsuwki to akcesoria, które większość z nas ma zawsze pod ręką. Mając długie włosy, nie sposób się bez nich obejść. Szybkie zrobienie kucyka lub koka często ratuje całą sytuację. Jednakże poza tymi akcesoriami, dobrze mieć w domu także opaskę do włosów. Nie musi być ona używana, aby odsłaniać włosy z twarzy. Może być subtelnym akcentem wzbogacającym stylizacje. Wybierz delikatną, srebrną opaskę z eleganckim motywem, jeśli wybierasz się na wesele lub bal. Albo opaskę z bandanki lub sztucznych kwiatów, jeśli zależy ci na wzbogaceniu koncertowej lub festiwalowej stylizacji. Spinki i klamry to również doskonały sposób, aby wzbogacić i odświeżyć swoją fryzurę. Możesz wybierać między subtelnymi, dziewczęcymi akcentami lub solidnymi klamrami z grubego metalu. Najbardziej modne i zarazem ponadczasowe są te w kolorze złota lub srebra.

Wybór danej ozdoby należy całkowicie od ciebie, ale warto pamiętać o tym, że decydując się na bardziej intensywne ozdoby do włosów, warto zrezygnować z rzucającej się w oczy biżuterii i postawić na minimalistyczną.