Odżywka na porost paznokci – po jakim czasie można spodziewać się efektów?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że paznokcie są najlepszą wizytówką jej dłoni. Właśnie dlatego panie tak chętnie umawiają się na wizyty u kosmetyczki, gdzie wykonywany jest profesjonalny manicure, a także ewentualne przedłużenie paznokci. Warto jednak zauważyć, że nasze paznokcie to także najlepsze odzwierciedlenie kondycji naszego organizmu. W momencie, kiedy brakuje nam witamin i minerałów, nasze paznokci zaczynają się łamać i przestają rosnąć. Wówczas rozwiązaniem będzie odżywka na porost paznokci. Jednak po jakim czasie da ona pożądane efekty?

Odżywka do paznokci – po jakim czasie widoczne są pierwsze efekty?

Odżywka do paznokci to kosmetyk, którym panie zaczynają się coraz częściej interesować. Co ciekawe, pogorszenie się kondycji naszych paznokci może wynikać z wielu czynników. Zalicza się do nich chociażby:

  • brak witamin i składników odżywczych – to poniekąd związane jest z nieodpowiednią dietą;
  • zbyt częste zabiegi kosmetyczne – przedłużanie i brak przerw w hybrydowym manicure również może sprawić, że nasza płytka paznokcia zostanie osłabiona.
  • schorzenia – jak np. onycholiza, również będą niekorzystnie wpływać na nasze paznokcie i będą ograniczać tempo ich wzrostu.

Właśnie dlatego przyda się paniom odżywka do paznokci. Jednak może się również pojawić pytanie: po jakim czasie odżywki na porost paznokci zaczną dawać spodziewane efekty? Otóż wiele w tym momencie zależy nie tylko od wybranej odżywki do paznokci, ale także od regularności jej stosowania. Zwykle jednak panie mogą spodziewać się pierwszych efektów po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji.

odżywka na porost paznokci

Czy odżywka do paznokci powoduje efekty uboczne?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że odżywki do paznokci zostały zaprojektowane w taki sposób, by wspierały porost paznokci, a także skutecznie regenerowały płytkę. Jednocześnie niektóre odżywki na porost paznokci nie są przeznaczone do tego, by korzystać z nich w przypadku mocno uszkodzonej płytki lub płytki przepiłowanej. Wówczas może to spowodować nadmierne pieczenie, a także pojawienie się szeregu działań niepożądanych. Warto więc za każdym razem sprawdzić jaki skład posiada odżywka do paznokci, a także ocenić, czy stan naszej płytki pozwala na to, by potraktować ją danym preparatem. Jeśli jednak zależy nam jedynie na tym, by przyspieszyć porost paznokci, a nasza płytka nie nosi śladów uszkodzeń, wówczas nie musimy obawiać się o to, że dany produkt spowoduje wystąpienie skutków ubocznych czy też szeregu działań niepożądanych. Warto więc o tym pamiętać.