O tym jak nieśmiertelnik stał się elementem modnych stylizacji

Nieśmiertelnik to określenie nie tylko popularnych suchych kwiatów ogrodowych, ale również termin zarezerwowany dla niedużej blaszki, na której znajdują się ważne informacje takie jak imię, nazwisko, grupa krwi czy wyznanie. Dlaczego właśnie takie? – Nieśmiertelniki noszą żołnierze, aby w razie śmierci na polu walki łatwo było ich zidentyfikować.  

Krótka historia nieśmiertelnika

nieśmiertelnik srebrny

Prawdopodobnie istniały już one w czasach starożytnych, choć nie ma na to pewnych dowodów. Zdecydowanie jednak służyły już w czasach wojny secesyjnej w XIX wieku oraz pierwszej i drugiej wojnie światowej. Nie zawsze miały one kształt metalowej blaszki. Mogła to być również drewniana kapsułka, w której znajdowała się kartka z danymi lub kawałek materiału naszyty na płaszcz lub inną część garderoby żołnierza. Obecnie nieśmiertelnik srebrny jest często elementem unikalnej stylizacji zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Stylowy nieśmiertelnik z grawerem

Dzisiaj coraz częściej nosi się je jako biżuterię. Na nieśmiertelniku srebrnym można wygrawerować nie tylko podstawowe informacje o osobie, która będzie je nosiła, ale również zupełnie inne, np. motto życiowe, szczególne wyznanie, modlitwę oraz wiele innych treści, które mają charakter bardzo osobisty.

Ten szczególny rodzaj biżuterii coraz częściej staje się prezentem nie tylko dla bliskiej osoby. Srebrna blaszka z grawerem może być zawieszona na łańcuszku, mieć formę breloka, bransoletki, zawieszki, a nawet identyfikatora zawieszanego na psiej obroży. Świetnie pasuje do stylizacji casualowych, sportowych i militarnych.