Nowoczesne metronomy elektroniczne. Niezbędny gadżet dla perkusisty!

Nauka gry na perkusji wymaga posiadania wyczucia rytmu. Właśnie dlatego podczas lekcji i treningów muzycznych wielu perkusistów korzysta z metronomów. To właśnie z myślą o nich powstały zaawansowane metronomy elektroniczne.

Metronom to urządzenie przeznaczone do odmierzania tempa. Pierwsze modele wyposażone były w mechanizm zegarowy z wahadłem umieszczony w drewnianej obudowie. Teraz nadal znajdują się one w sprzedaży, ale dołączyły do nich także nowsze urządzenia elektroniczne.

Metronom elektroniczny – pomocnik perkusisty

Z metronomów korzystają różni muzycy, w tym między innymi perkusiści. Urządzenia tego typu pozwalają wtedy na łatwiejszą naukę, ale również używane są przez profesjonalistów. Umożliwiają właściwe zgranie wraz z innymi instrumentami.

Dla perkusistów dedykowane są metronomy elektroniczne, które oferują nie tylko odmierzanie tempa, ale również pełną paletę dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym nauka gry na perkusji jest jeszcze bardziej efektywna.

Jakie funkcje oferują elektroniczne metronomy?

Urządzenia tego typu wyposażone w czytelne wyświetlacze, na których można łatwo ustawić i zobaczyć najważniejsze parametry. Mogą posiadać głośnik, ale wybrane modele umożliwiają podłączenie słuchawek. Pracują na bateriach lub po podłączeniu zasilacza.

Przykładowe funkcje metronomów elektronicznych:

– opcja zmiany akcentowania

– zmiana głośności wartości nutowych

– wybór brzmienia rytmu

– gotowe programy

– funkcja nauczyciela

– generator mowy ludzkiej

– uruchamianie przełącznikiem nożnym

Gdzie można kupić metronom dla perkusisty?

Profesjonalne metronomy przeznaczone dla perkusistów – początkujących oraz bardziej doświadczonych muzyków – można kupić obecnie w dobrych sklepach muzycznych. Najszerszy wybór modeli czeka w sklepach internetowych, dlatego to właśnie tam warto rozpocząć swoje poszukiwania.