Które atrakcje turystyczne Algarve są godne uwagi?

Portugalskie plaże w Algarve według wielu podróżników są najpiękniejszymi plażami w całej Europie, dlatego też koniecznie trzeba się tam wybrać. Niesamowite atrakcje turystyczne Algarve przypadną do gustu zarówno tym wczasowiczom, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, jak i również tym wczasowiczom, którzy preferują pasywny urlop.

Najciekawsze atrakcje turystyczne Algarve

W pierwszej kolejności warto zwiedzić Faro, czyli jedno z najpopularniejszych miast w całym regionie. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowita Starówka, która otoczona jest potężnymi murami obronnymi i stylowymi bramkami miejskimi. Warty zwiedzenia jest plac katedry Largo da Se, który jest połączeniem kilku różnorodnych stylów architektonicznych.

Najlepszy widok jest oczywiście z dzwonnicy, z której można porobić wiele wspaniałych fotografii. Warto zwiedzić także port jachtowy i Muzeum Morskie, w którym można obejrzeć modele najpopularniejszych statków portugalskiego żeglarstwa. Z Faro w każdej chwili można wybrać się na plaże w Algarve i pobliskie wysepki. Na samym końcu warto wspomnieć o Kaplicy Kości, która znajduje się przy Igreja do Carmo.

Fauna i flora w najlepszym wydaniu

Miłośnicy fauny i flory powinni postawić na Parque Natural da Ria Farmosa. Mowa tutaj oczywiście o przepięknej rzece, która meandruje na wschodnim wybrzeżu. Niesamowita laguna tworzy przepiękny mikroklimat, dlatego też można spotkać tutaj liczne ptaki wodne, gady i skorupiaki. Cały Park najłatwiej zwiedzić poruszają się wzdłuż Ścieżki Edukacyjnej.

Wioska rybacka Cacela Velha

Każdy kto wybiera się do Portugalii powinien poświęcić przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie wioski rybackiej Cacela Velha, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu Algarve. To właśnie z wysokiego klifu najlepiej podziwiać nie tylko wschodnią lagunę, ale również Park Narodowy Rzeki Formosa. Bardzo wiele atrakcji czeka także w mieście Silves, które słynie z cudownych zabytków. Koniecznie należy zwiedzić piękny kamienny Krzyż Portugalski i Katedrę w centrum Starówki.