Kozieradka działa cuda

Kozieradka działa cuda

Piękne i zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Długie, lśniące pukle, które można dowolnie ułożyć w wymyślną fryzurę – która pani nie chciałaby być ich posiadaczką? Niestety, włosy są bardzo wrażliwe i takie czynniki jak nieodpowiednia dieta, zmiana pór roku czy nadmiar zabiegów stylizacyjnych mogą spowodować ich nadmierne wypadanie. Jest to problem estetyczny, bo przerzedzone miejsca na głowie wyglądają niezbyt ładnie.

Natura górą!

Jeśli chodzi o zapobieganie wypadaniu włosów, najlepsze są metody naturalne. Szczególnie polecana jest kozieradka na włosy osłabione i rzadkie. Wcierka z jej nasion, stosowana regularnie, daje naprawdę powalające efekty. Już po kilku tygodniach można zauważyć pojawianie się nowych włosków i zagęszczenie fryzury.

Przygotowanie wcierki

Wcierka z nasion kozieradki jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Wystarczy zakupione w aptece nasiona zalać wrzątkiem i tak przygotowany roztwór nanosić na skórę głowy. Wywar można przechowywać w lodówce do 7 dni.
Jedynym minusem tego kosmetyku jest jego mocny rosołowy zapach, dlatego niektóry zalecają jego stosowanie godzinę przed planowanym myciem głowy.

Podsumowując, wcale nie trzeba wydawać setek złotych za zadbane, zdrowe, gęste włosy. Czasem wystarczy to, co oferuje nam natura, by po pewnym czasie szczycić się fryzurą jak z reklamy.