Komu przydadzą się markery olejowe?

Dzisiaj oferta artykułów piśmienniczych jest bardzo szeroka. Różnego rodzaju pisaki, długopisy czy markery już nie tylko ułatwiają pracę biurową, ale także znacznie pomagają znakować różnego rodzaju przedmioty. Możliwości poszczególnych markerów są bardzo duże, w szczególności markerów olejowych.

Jakie są markery olejowe?

Tego typu markery posiadają wiele zalet i są bardzo często kupowane. Idealnie sprawdzają się w specyficznych warunkach pracy, ponieważ przy ich pomocy można opisywać i oznaczać przeróżne produkty. Dzieje się tak dlatego, że pisać nimi można po powierzchniach o bardzo różnorodnych strukturach. Markery olejowe od Ofisfera ślad swój pozostawią na:
-szkle,
-metalu,
-kamieniu,
-plastiku,
-styropianie czy drewnie.

markery olejowe

Idealnie zapiszą jakąkolwiek treść na błyszczącym i śliskim materiale. To, co zostanie opisane, tego typu markerami olejowymi, nie zostanie łatwo starte. Właściwości pisaków olejowych są bardzo duże. Są one odporne na tłuszcz, zabrudzenia, złe warunki atmosferyczne i przez to są wykorzystywane nie tylko w biurach, ale także w warsztatach, zakładach przemysłowych i w reklamie.

Co wyróżnia markery olejowe?

W tradycyjnych markerach do pisania wykorzystywany jest atrament. W markerach olejowych korzysta się z farby akrylowej, której zastosowanie wymusiło stworzenie nowej konstrukcji pisaka. W tym wypadku jego końcówka jest ruchoma. Już tylko lekki nacisk powoduje, że porusza się tłoczek, który jest wewnątrz markera olejowego i zostaje zassana nowa porcja farby. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie zasycha tusz, którym markery piszą.