Kalosze – modne obuwie na deszczowy dzień nie tylko dla dzieci!

Kalosze to buty wykonane z gumy, które idealnie sprawdzają się podczas deszczowych dni. Choć niegdyś kojarzone były głównie z butami dla dzieci, dziś bardzo chętnie wybierają je dla siebie także dorośli. Dlaczego warto mieć je w swojej szafie?

Jak nosić kalosze?

Niektórzy noszą kalosze https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kalosze-239.html jedynie podczas wycieczek do lasu, ewentualnie pracując w ogrodzie. Tymczasem projektanci mody wskazują, że warto wybierać je również na co dzień, gdyż mogą stanowić bardzo ciekawe dopełnienie stylizacji. Kalosze powinno się nosić w deszczowe dni, które najczęściej zdarzają się jesienią i wiosną.

Kobiety mogą zestawiać je z:

  • sukienką bądź spódnicą – wyglądem kalosze przypominają nieco kozaki,
  • spodniami,
  • krótkimi szortami.

Oczywiście, kalosze nosi się jedynie do luźnych, codziennych stylizacji. Nie będą one najlepszym wyborem do eleganckich sukienek czy garnituru. 

Kalosze – praktyczne i łatwe w utrzymaniu

Ogromną zaletą kaloszy jest fakt, iż można w nich swobodnie spacerować nawet na podmokłych terenach. Nie przemakają, bowiem guma nie wchłania wody, w przeciwieństwie do wielu innych materiałów. Nie niszczy się też pod jej wpływem.

Warto mieć na uwadze, że klasyczne kalosze są niezwykle proste w utrzymaniu. Wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby pozbyć się brudu. Schną w bardzo krótkim czasie, jednak ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, nie powinno się ich stawiać w pełnym słońcu. Kalosze mogą przydać się podczas spacerów czy jesiennego grzybobrania, lecz w wielu przypadkach można też założyć je do pracy lub na spotkanie ze znajomymi, aby wyglądać stylowo i nie przemoczyć stóp.