Jakie wybrać podkoszulki damskie?

Jeszcze lata temu nikt nie pomyślałby o tym, że podkoszulka, która uważana była za intymną część garderoby, będzie kiedyś bardzo popularnym elementem kobiecego stroju. Modę na podkoszulki zawdzięcza się dwóm ikonom kina, Marlonowi Brando oraz Jamesowi Deanowi. Aktorzy Ci pojawili się na ekranach kina właśnie z klasycznymi podkoszulkami, sprawiając przy tym, że każdy chciał wyglądać dokładnie jak oni. Z czasem także i kobiety zaczęły wypożyczać następne części męskiego stroju, w tym również praktyczne podkoszulki. Warto dodać, że podkoszulki damskie są dość uniwersalne i można ja zakładać podczas każdej pogody. Świetnie nadadzą się też do aktywności fizycznych.

Lata 70. to zdecydowanie okres, w którym podkoszulki zyskały nowe życie. T-shirt’y ze znaczkami zespołów punkowych lub rockowych były bardzo popularne. Koszulki z takimi nadrukami musiały znaleźć się w szafie praktycznie każdej stylowej rewolucjonistki. W obecnych czasach moda na bunt zaczęła zataczać koło i damskie podkoszulki z przesłaniem to absolutny mus dla aktualnego sezonu.

Modne podkoszulki damskie w stylu rockowym

Choć lata 70. minęły już dawno, to duch rock and rolla jest wziąż żywy. Dowodem na to są niewątpliwie rockowe stylizacje, które zostały docenione przez szerokie grono popularnych modelek. Do charakternych podkoszulek świetnie pasują jeansowe spodnie oraz duże skórzane paski w stylu vintage. Podkoszulki damskie (więcej) mogą być także bardzo zadziorne. Warto dodać do nich skórzane lub jeansowe kurtki. Dzięki temu da się stworzyć świetną stylizację w stylu rocka.

Damskie t-shirty

Jeżeli jednak chce się kupić bardziej klasyczne melodie, to warto będzie brać przykład z mistrzyni prostoty oraz klasycznych zestawień, czyli Kasi Szymków, która jest autorką bloga Jestem Kasia. Próżno znaleźć w jej szafie jaskrawe podkoszulki z logo, lecz wypełniają ją bardziej klasyczne t-shirty. Zestaw z ulubioną marynarką bądź długim płaszczem jest obecnie silnym trendem. Stylizacja w męskim stylu potrafi być bardzo modna.

Podkoszulka z nadrukiem w paryskim stylu

Podczas wyboru podkoszulki dobrze będzie wzorować się na ikonach mody, którymi bez wątpienia są Paryżanki. W stolicy mody bardzo popularne są proste rozwiązania z nadrukiem. Tego typu koszulki warto łączyć z klasycznymi czarnymi rurkami i warto będzie ograniczyć dodatki poprzez wykończenie stylizacji stonowanym makijażem oraz modnym modelem okularów przeciwsłonecznych. Jest to zdecydowanie zestaw dla kobiet, które chcą mieć coś ważnego do powiedzenia, a ich garderoba ma być tego świetnym przykładem.