Jakie są rozmiary kopert?

Koperta to bardzo uniwersalny produkt wykorzystywany powszechnie do pakowania oraz wysyłania poszczególnych przesyłek. Idealnie nadaje się ona do zabezpieczenia każdego listu, kartki pocztowej oraz wielu lekkich oraz o niedużych rozmiarach przedmiotów.

Koperta w standardowym rozmiarze C5

Koperta to produkt znany od dawien, dawna. Dziś można ją zakupić w każdym sklepie papierniczym, z artykułami biurowymi oraz na poczcie.

Obecnie wybór kopert jest bardzo duży. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru produkty o różnorodnej wielkości, które można idealnie dopasować do gabarytów oraz właściwości poszczególnych przesyłek.

Do najczęściej używanych należą te, które posiadają standardowy rozmiar C5. W kopercie o takiej wielkości można bez problemu zmieścić każdy list napisany na kartce i złożony czy też pocztówkę o tradycyjnym rozmiarze.

Jak klasyfikuje się kopertę?

koperty

Każda z oferowanych na rynku rodzajów kopert posiada podwójne oznaczenie: literowe oraz liczbowe. Są one oznaczane zawsze literą C, a towarzyszy im numerek wskazuje na konkretną wielkość. Oprócz standardowej o rozmiarze C5 wyróżnia się:

  • kopertę C3 , która jest dość duża i odpowiada wielkości kartki A3. Jej rozmiary wynoszą 324 mm na 458 mm. W kopercie tej można bez problemu zmieścić kartkę A3, bez konieczności jej zginania.
  • kopertę C4 – jest ona nieco mniejsza od koperty o rozmiarze C4. Jej rozmiary to 229 mm na 324 mm. Można do niej spakować każdą kartkę o wielkości A4 lub A3, niemniej wcześniej trzeba ją złożyć na pół.

Koperty w bogatej ofercie kupisz online w tym sklepie.