Jakie kosmetyki do pielęgnacji brody?

Pierwszym „kosmetykiem” po jaki muszą sięgnąć brodacze jest oczywiście kartacz, czyli specjalna szczotka do brody. Ułożenie brody za pomocą zwykłego grzebienia, albo zwykłej szczotki, jest bardzo wymagającym zadaniem, dlatego też warto poszukać profesjonalnej szczotki do brody.

Podstawowym kosmetykiem każdego brodacza są także specjalne olejki do brody. Każdy kto zapuszczał brodę, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że stosowanie olejków do brody nie jest wcale tzw. chwytem marketingowych, ale koniecznością. Podczas zapuszczania brody drastycznie spada produkcja sebum, przez co skóra zaczyna wysychać. Dzięki olejkom możemy błyskawicznie pozbyć się tego problemu.

Opisując najpopularniejsze i najczęściej stosowane kosmetyki do pielęgnacji brody, warto wspomnieć również o balsamach do brody, które cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Balsam jest najbardziej kontrowersyjnym kosmetykiem do brody, ale jednocześnie najbardziej uniwersalnym, dlatego też wielu mężczyzn decyduje się na jego zakup. Balsam pozwala doskonale okiełznać wszystkie odstające włosy i poprawnie ułożyć kształt brody. Pamiętać należy jednak o tym, że balsamy bardzo słabo nawilżają brodę, dlatego też nie można nimi zastąpić olejków.