Jaką mydelniczkę wybrać?

Mydelniczka to gadżet, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej łazience. To jedno z akcesoriów, bez których się nie obejdziemy, jeśli chcemy utrzymać porządek w kosmetykach i zapewnić sobie do nich łatwy dostęp. Czym się kierować, kupując mydelniczkę, żeby ta dobrze pełniła swoją funkcję?

Wybór mydelniczki – kwestie praktyczne

Jedną z najważniejszych cech mydelniczki powinna być funkcjonalność. Zakupiony gadżet musi dobrze spełniać swoją funkcję, umożliwiając wygodny dostęp do mydła. W zależności od preferencji możemy postanowić na mydelniczkę plastikową, ceramiczną lub metalową. Ważne, żeby użyty materiał był trwały i szybko się nie zdzierał, a mydelniczka była stabilna i nie przesuwała się niepotrzebnie. W przypadku mydelniczek, które mają służyć nam pod prysznicem, ważne jest zapewnienie wodzie ujścia tak, żeby nie zatrzymywała się ona w pojemniku i nie zamieniała kostki mydła w papkę. Dobrym pomysłem jest wybór mydelniczki z dziurkowanym dnem i zawieszenie jej na pewnej wysokości.

Jak dobrać mydelniczkę do stylu łazienki?

Jeśli mydelniczka ma ładnie się prezentować, powinna pasować do innych elementów dekoracyjnych łazienki i tworzyć z nimi spójną całość. Najlepiej, żeby była dopasowana kolorem, ale i materiałem. W nowoczesnych łazienkach świetnie będzie się prezentował metal, w mieszkaniach w stylu klasycznym można postawić na ceramikę czy szkło. Wielbicielom minimalizmu spodobają się proste formy, miłośnicy oryginalnego stylu mogą nieco zaszaleć i wybrać nietypowy kształt albo kolor mydelniczki.