Jak zestawiać biżuterię?

Biżuteria jest dopełnieniem stylizacji. Bardzo często jest również jej najważniejszym elementem. Wybór jednego elementu biżuterii nie jest trudny, jednak stworzyć komplet biżuterii już nie jest tak łatwo. Jakich zasad musimy przestrzegać, by idealnie dobrać biżuterię?

Umiar jest ważny
Kompletując biżuterię musimy pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów dobrego stylu jest umiar. Noszenie dużej ilości biżuterii jest ryzykowne i często nie wygląda atrakcyjnie, a biżuteria zamiast być ozdoba przytłacza stylizacje.

komplet biżuterii

Zakładając duże, widoczne kolczyki nie możemy uzupełnić stylizacji wielkim wisiorem i pokaźną bransoletą. Taka stylizacja jest ciężka i przesadzona. Biżuteria, mimo iż staje się najważniejszym elementem stylizacji nie wygląda interesująco lecz grubiańsko.

Spójność jest najważniejsza
Komplet biżuterii musi tworzyć spójny wizerunek z naszym strojem. Ubierając się we wzorzyste ciuchy nie możemy dołączyć dużej biżuterii. W takiej sytuacji warto postawić na komplet mały i delikatny, który tylko subtelnie podkreśli wybraną przez nas stylizację.

Bardziej konkretny komplet biżuterii ze sklepu jubilerskiego AnkaBiżuteria możemy zastosować do stroju monochromatycznego. W takiej sytuacji biżuteria jest najważniejszym elementem stylizacji. Strój jest wyłącznie dodatkiem, który jest tłem dla biżuterii.

Dla kobiet, które marzą o noszeniu kompletów biżuterii, a nie czują się na siłach gromadzić ich samodzielnie dobrym rozwiązaniem jest kupno u jubilera całego zestawu biżuterii. W takiej sytuacji można mieć pewność, że jest on zestawiony idealnie.