Jak zdać egzamin FCE?

Na całym świecie znany jest certyfikat FCE, który potwierdza, że dana osoba zna język angielski w stopniu średnio-zaawansowanym. Rozwinięcie skrótu FCE to First Certificate in English.

Zdanie egzaminu FCE

Żeby go otrzymać trzeba pozytywnie zdać egzamin First B2, który nie należy do najtrudniejszych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że organizacją odpowiedzialną za przeprowadzenie egzaminu jest Cambridge Assessment English. Trzeba jednak mieć na uwadze, żeby do kursu rzetelnie się przygotować, ponieważ składa się z czterech części i sprawdza kluczowe umiejętności zdającego. Ważne jest przede wszystkim słuchanie, mówienie, czytanie oraz pisanie. Istotna jest także cena takiego egzaminu, ponieważ trzeba za niego zapłacić aż 629 zł. Należy jednak pamiętać, że nie powinien to być koniec rozwijania swoich kompetencji, ponieważ po pozytywnym zaliczeniu FCE można się starać o egzamin CAE.

Poziom trudności egzaminu

Poziom trudności jest jednak znacznie wyższy, dlatego trzeba się uczyć zdecydowanie dłużej. Dobrym pomysłem jest również zapisanie się do szkoły językowej, która pomoże podszkolić twoje umiejętności. Nauka samemu jest dosyć komfortowa, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu, ale w ten sposób nie mamy za bardzo jak sprawdzić swoich umiejętności. Dużą zaletą egzaminu FCE jest fakt, że jest on ważny dożywotnio. Oznacza to, że nie trzeba go nigdy więcej powtarzać, ponieważ raz zdany kurs FCE jest ważny przez całe życie. Do egzaminu CAE należy przygotowywać się trochę dłużej, ponieważ zakres materiału także jest większy. Niezwykle przydatne są także prywatne korepetycje języka angielskiego, jednak są one najbardziej kosztowne. W każdym większym mieście dostępne są szkoły językowe, które oferują przygotowanie do najważniejszych egzaminów. Na uwagę zasługuje fakt, że egzamin FCE jest honorowany na całym świecie przez instytucje naukowe.