Jak wybrać kartki świąteczne dla bliskich?

Święta to niezwykły czas, który najchętniej spędzamy w gronie rodziny i przyjaciół. Kiedy jednak zdarza się, że nie możemy spotkać się z kimś bezpośrednio, miłym gestem jest wysłanie kartki świątecznej z życzeniami. Jak wybrać kartki świąteczne, żeby trafić w upodobania adresata? I czy się kierować wybierając takie karnety okolicznościowe? Z pewnością warto pomyśleć, czy kierujemy życzenia do osób starszych, do rodziców z dziećmi oraz jakie mają oni poczucie humoru. Od tych czynników zależy jakiego rodzaju obrazki znajdą się w wysyłanych przez nas kopertach. 

Kartki świąteczne dla osób starszych

Ze świątecznych życzeń otrzymanych drogą pocztową z pewnością ucieszą starsze osoby z naszej rodziny. Babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie pamiętają czasy sprzed ery telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, więc dla nich karta świąteczna to wciąż normalna forma przesyłania sobie świątecznych czy noworocznych pozdrowień. Wiele starszych osób kolekcjonuje pocztówki otrzymane z okazji Bożego Narodzenia czy Wielkanocy i oprócz kartek sprzed lat gromadzi także te najnowsze. Z pewnością ucieszy je kolejny karnet do ich zbiorów. 

Wybierając kartki dla wujostwa czy dziadków najlepiej zdecydować się na tradycyjne obrazki, takie jak stajenka betlejemska, czy zdjęcie udekorowanej choinki. Im spodobają się kartki z motywami religijnymi oraz napisami w języku polskim. Bardziej awangardowe kartki zostawmy dla młodszych. 

Trafione karnety dla rodzin z małymi dziećmi

Jak wybrać kartki świąteczne dla kuzynów lub przyjaciół mających małe dzieci? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z karnetów ozdobionych rysunkami, a nie fotografiami. Dzieciom zapewne przypadną do gustu przestrzenne elementy przymocowane do karnetów, takie jak wypukłe naklejki a także połyskujący brokat, dodatkowo uszlachetniający wydruk. 

Co więcej, dzieciom święta kojarzą się z prezentami i postacią świętego Mikołaja, dlatego nie może ich zabraknąć na kolorowych wydrukach. Podobnie jak motywu reniferów, elfów, aniołków czy bałwanków. Ciekawą opcją są także kartki świąteczne przedstawiające postaci z ulubionych bajek. One na pewno wywołają uśmiech na twarzy najmłodszych adresatów. 

Jakie kartki kupić osobom z poczuciem humoru?

Specyficznym adresatem świątecznych życzeń są także osoby o dużym poczuciu humoru. Wybierając karnety, którymi ich obdarujemy możemy pozwolić sobie na swobodniejszy przekaz niż na przykład w przypadku poważnych cioć i wujków. 

W sprzedaży nie brak świątecznych pocztówek ze śmiesznymi obrazkami znanych rysowników. Czasami przypominają one stronę z komiksu i zamiast tradycyjnego napisu „Wesołych Świąt” zawierają zabawne teksty w „chmurkach”. Osoby z dużym dystansem do siebie docenią nasze starania doboru zabawnych karnetów. 

Wysyłając humorystyczne karnety musimy brać pod uwagę to, czy adresat pozna się na żartobliwej kartce i czy jest nam na tyle bliską osobą, że możemy sobie pozwolić na luźne podejście do tematu świąt. Gdy mamy nawet cień zawahania, bezpieczniej będzie postawić na tradycyjne karnety świąteczne.