Jak uniknąć bólu stóp w czółenkach? – wskazówki

Czółenka do nieodłączna część życia wielu kobiet. Ale w przeciwieństwie do Carrie Bradshaw, która w serialu Seks w Wielkim Mieście, uganiała się za mężczyznami i taksówkami, a także wyprowadzała psa w niebotycznie wysokich butach, noszenie szpilek w prawdziwym życiu może być zabójcze. Kobiety bez wątpienia je kochają, ale noszone cały czas, bez chwili przerwy mogą prowadzić do znaczącego bólu stóp i innych problemów.

Najczęstsze dolegliwości wahają się od typowych problemów w postaci pęcherzów, odcisków, po te bardziej złożone, jak rozdzierający ból w stopie, który może się nasilać. Mimo to wiele kobiet odmawia rezygnacji z wysokich obcasów. Prawie 50% kobiet nosi buty, które im się podobają, nawet jeśli powoduje to dyskomfort. Lekarze zalecają, żeby podjąć kilka środków ostrożności, by wcześnie wychwycić i odpowiednio leczyć problemy, które mogą być związane z noszeniem czółenek.

JASNORÓŻOWE METALICZNE CZÓŁENKA DAMSKIE

Czółenka i ból: Co warto wiedzieć?

Czółenka damskie, które są zbyt ciasne i ograniczają naturalny kształt stopy, powodują ból. Jednak taki dyskomfort związany z noszeniem wysokich obcasów może przerodzić się w uszkodzenie. Wąskie czubki butów mogą prowadzić do powstania zwyrodnienia, jakim są haluksy. Odciski i modzele to dwa najbardziej powszechne problemy związane z noszeniem wysokich butów. Modzele to szare lub żółte wybrzuszenia, które otoczone są czerwoną skórą. Jest to obrona ciała przed atakiem. W tym przypadku wrogiem są buty. Istnieją domowe sposoby na pozbycie się takich problemów, jednak najlepiej wybrać się do podologa.

Jak chronić stopy podczas noszenia wysokich obcasów?

Niedopasowane buty na obcasie sprawiają, że noga przesuwa się do przodu, powodując większy nacisk i ból. Należy znaleźć taką parę butów, która jest idealnie dopasowana do kształtu i rozmiaru stopy.

Noszenie grubszego obcasu dla stabilności jest także bardzo pomocnym rozwiązaniem. Gruby obcas zapewnia lepszą równowagę i pomaga zmniejszyć nacisk poprzez równomierne rozłożenie ciężaru. Oczywiście warto zwrócić uwagę na wysokość obcasa i od czasu do czasu wybrać ten niższy.

W mniej formalnych sytuacjach warto postawić na czółenka z odkrytymi palcami (https://bit.ly/2QK2d42), żeby zmniejszyć nacisk na ewentualne odciski i modzele. Takie odciążenie obszarów zapalnych z pewnością przyniesie ulgę.

Wysokie obcasy, to bez wątpienia hit wśród wszystkich kobiet. Jednak warto nosić je z rozwagą, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Można wyglądać pięknie i czuć się dobrze, wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych trików, które ułatwiają życie.